Podwyżki dla nauczycieli – mniej niż minimalne

27 lutego 2018

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 7 z 14 lutego br.)!

Temat z okładki: Podwyżki – mniej niż minimalne

Od kwietnia zasadnicze wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 95-168 zł brutto. Ale mimo podwyżki „zasadnicze” wielu nauczycieli wciąż będzie niższe od ustawowej płacy minimalnej. Pedagodzy chcieliby być docenieni chociaż w części tak minister edukacji, która w ubiegłym roku otrzymała nagrodę w wysokości ponad 75 tys. zł! Wszystko co ważne o podwyżkach: ile zarobię i dlaczego tak mało – czytaj w Głosie Nauczycielskim nr 7 z 14 lutego br.

Oprócz tego w numerze:

• Uczeń w szkole ponadpodstawowej będzie się czuł niczym gęś tuczona na wątróbki – o nowej podstawie programowej pisze Dariusz Chętkowski, nauczyciel języka polskiego.
  • Na wesoło i z pożytkiem, czyli jak obchodzić w szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (21 lutego) – podpowiedzi nie tylko dla polonistów.
  • Gminie nie wolno ograniczać dyrektora przy tworzeniu arkusza organizacyjnego i narzucać własnych rozwiązań – przełomowy wyrok WSA w Krakowie.
  • Uczniowie nieuczęszczający na religię często czują się dyskryminowani przez większość – jak szkoła powinna zadbać o ich prawa?
  • „Bliżej prawa”: Po 1 stycznia maksymalnie 182 dni chorobowego dla wszystkich; Kolejna umowa i zaświadczenie KRK – co nowego?; Zmiany w Karcie związane z zasadami wynagradzania.

Polecamy!